Emlakçı Olarak Kariyerinizi İlerletirken Sorumluluklarınızı Yerine Getirin

Etki Alanınızı Genişletin

Bağlantılar kurmanın ve potansiyel müşteriler oluşturmanın bir yolu, gayrimenkul etki alanı (sphere of influence, SOI) iş modelidir. Bu ağ oluşturma stratejisi, aileniz, arkadaşlarınız, sınıf arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız, spor takımı üyeleriniz ve hatta hizmet sağlayıcılarınız (örneğin doktorunuz ve kuaförünüz) dahil olmak üzere zaten tanıdığınız kişiler aracılığıyla emlak satışları oluşturmaya odaklanmaktır. Tüm isimleri ve iletişim bilgilerini takip etmenin en iyi yolu, bir elektronik tablo programı (örneğin, Excel, CRM, KW Commamd) ya da e-postanızın kişi veritabanını yönetmek için bir E-Mail programı kullanmaktır.

SOI veritabanınızı oluşturduktan sonra, topluluk etkinliklerinde, karşılıklı tanıdıklar aracılığıyla veya başka herhangi bir yolla insanlarla tanıştıkça kişi eklemek kolaydır: Listenizde ne kadar çok kişi varsa, SOI’niz o kadar büyük ve yönlendirme şansınız o kadar yüksek olur. Posta, telefon, e-posta, metin veya her bir iletişim türüne göre uyarlanmış herhangi bir kombinasyon yoluyla ‘yeni gayrimenkul danışmanı olduğunuz’ duyurusu göndermeyi planlayın: kariyerinize başladığınızda, başarı yolculuğunuz, siz ve emlak hizmetleriniz hakkında ayrıca periyodik güncellemeler ve SOI düşüncenizi devam ettirmek için duyurular ve kampanyalar oluşturmaktır.

Profesyonel Bir İmajın Geliştirilmesi

Profesyonel bir mevcudiyet geliştirmek ve sürdürmek, bir emlakçı olarak başarınız için hayati önem taşır. Görüntünüz aşağıdakiler aracılığıyla yansıtılır:

Görünüm – ofisinize ve yerel pazara uygun olması gereken düzenli giysiler, saçlar, aksesuarlar, makyaj malzemeleri. Parfüm / kolonyadan ve açık giyimden kaçının (yani çok sıkı, çok kısa veya çok düşük kesimli hiçbir şey).

Yüz yüze görüşmeler – iyi göz teması, pozitif vücut dili. Dikkatli, ilgi çekici ve nazik olmaya çalışın.

Pazarlama ve reklam materyalleri – gramer ve yazım hataları içermeyen kaliteli fotoğraflar ve doğru, ilgi çekici metinler.

Telefon görüşmeleri – anlaşılır, ilgi çekici ve nazik.

Web varlığı – dilbilgisi hataları ve yazım hataları içermemesi gereken, dikkatlice düşünülmüş bir web sitesi, ilgi çekici sosyal medya.

Yazılı iletişim – gramer hataları ve yazım hataları içermeyen iyi yazılmış mektuplar, e-postalar ve metinler.

İnternette sahip olduğunuz herhangi bir varlığın – profesyonel ya da kişisel – sonsuza kadar sürdüğünü ve potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşabileceğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle, emlak kariyerinizin hem içinde hem de dışında profesyonel bir imaj elde etmek için çalışmak en dikkatli ve mantıklı olandır.

Araçları ve Teknolojiyi Kullanma

Araçları ve teknolojiyi kullanmak, profesyonel bir imaj geliştirmekle el ele gider. Bugünün emlakçıları, emlak işlerini düzenlemeye ve tanıtmaya yardımcı olmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi araç kullanabilir:

İletişim Yönetimi

Müşterilerinizi takip etmek bir zorunluluktur. Bir elektronik tablo programıyla veya Outlook’taki gibi bir e-posta veritabanı programıyla basitleşebilir veya emlak uzmanları için özel olarak tasarlanmış veritabanı yazılımına yatırım yapabilirsiniz. Ticari ürünler, akıllı telefonunuzla otomatik kişi senkronizasyonu dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özellik sunar. Kişilerinizi nasıl takip ederseniz edin, listeyi güncel tutun: kişileri uygun şekilde güncelleyin, ekleyin ve silin.

Danışman Kişisel Web Siteleri

Kendi alan adınızı ve web sitenizi oluşturmayı düşünün. Bu korkutucu görünse de, profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak artık her zamankinden daha kolay. Büyük şirketler, web sitelerinin geliştirilmesi ve bakımı için yüz binlerce hatta milyonlarca dolar harcayabilirler, ancak bunu çok makul bir miktarla siz de kolayca yapabilirsiniz.

Bir web sitesi, profesyonel, aranabilir bir web varlığı oluştururken, mevcut ve potansiyel müşterilerinizi yönlendirebileceğiniz bir açılış sayfası sağlar. Portföylerinizi ve sizi tanıtmak ve satıcılarınızı mutlu etmek için münferit mülkler için web siteleri de oluşturabilirsiniz. Ek olarak, Facebook, Twitter ve LinkedIn profillerinize (ve diğer sosyal medya platformlarına) bağlanarak sosyal medyadan yararlanabilirsiniz.

Pazarlama

Emlakçılar için pazarlama yazılımı, pazarlama çabalarınızı yönetmenize yardımcı olabilir. Bu paketler genellikle mevcut ve potansiyel müşterilere verimli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmak için kartvizitler, kapı askıları, kartpostallar, emlak broşürleri, broşürler, e-posta kampanyaları ve animasyonlu ev turları için şablonlar içerir.

Uygulamalar

Ofis dışındayken bağlantıda kalmanıza yardımcı olmak için iOS ve Android tabanlı cihazlar için bir dizi uygulama mevcuttur. Örneğin House Hunter uygulaması, temsilcilerin müşterilerinin gereksinimlerine en uygun mülkleri belirlemek için özel bir puanlama yöntemi kullanarak sınırsız sayıda evi izlemesine ve karşılaştırmasına olanak tanır. Open Home Pro, iPad’inizde bir açık ev gerçekleştirmenize, potansiyel müşterileri takip etmenize, listeleme sayfaları oluşturmanıza ve toplanan verileri Excel veya başka bir yazılıma aktarmanıza olanak tanır.

Son Söz

Bir emlak danışmanı olarak çalışmanın bazı zorlukları vardır: Satış yapmadığınız sürece ödeme almazsınız, uzun saatler çalışabilir ve yine de maaş çekiniz olmaz ve bunlarla birlikte değişen piyasa koşullarına uyum sağlamanız gerekmektedir. Bununla birlikte, hem finansal hem de profesyonel olarak ödüllendirici bir kariyer sahibi olabilirsiniz. Etki alanınızı çağırmak, profesyonel bir imaj çizmek ve günümüzün emlak araçlarını ve teknolojisini kullanmak, emlak alanında başarılı bir kariyer oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yazılar

Adres

Mülkünüzün Değerini Merak mı Ediyorsunuz?

Gayrimenkul Almak mı İstiyorsunuz?

How to Buy Real Estate

iletişim Formu

    Canlı Bağlantı
    Size nasıl yardımcı olabilir?
    Merhaba, Size yardımcı olabilirim.