Emlakçılıkta Başarı Yolunun Gül ve Dikenli 5 Temeli

 

 

EMLAKÇILIKTA BAŞARI YOLUNUN 5 TEMELİ

1. UZMANLIK: Odak noktanızı daraltırken etkinizi genişletirsiniz. Neden mi? Uzmanlık algısı insanları size çeker; yönlendirmeler alırsınız. Bu belirli bir pazar ve mülk segmentinin size yönlenmesine yol açar (lüks konutlar, villalar, manzaralı mülkler, bir mahalle, bir proje, arazi, iş yerleri, inşaat firmaları, satıcılar, alıcılar, kiracılar, yatırımcılar vb.). Henüz uzmanlaşmadıysanız veya ne olduğunuzu yeniden değerlendirmek istiyorsanız, yapılacak akıllıca şey, pazarın nerede olduğunu araştırmaktır; belirli bir ilgi duyduğunuz yerde mi, ya da etkinleşen bir trende uyan yerde mi? Örneğin, her bölgenin ve gayrimenkul türünün orta fiyat segmentinde büyük bir pazar genişlemesinin olduğu görülmektedir.

2. İSTATİSTİKLER: Sayıları ve piyasa eğilimleri bilmeliyiz. 4 temel göstergeye hakimseniz mikro piyasanıza uzmanlığınızı ispatlarsınız. Sayılar, şimdiki dönem kadar önceki dönem bilgilerini de içermelidir (sirkülasyon oranı, aylık arz sayısı, İşlem süresi, liste fiyatları ve satış fiyatları).

3. SUNUM: Pazarı tanımanın bir sonucu olarak, sizi, pazarınızı, pazarlama planınızı içeren, alıcı, satıcı, yatırımcı rehberlerinizi hazırlayın, bülten gibi online ve off line olarak mikro piyasanıza sunun, bu sunum, genele ve kişiye özel ayırt edilebilir olmalıdır.

4. DÖKÜMANLAR: Dökümanları anlama, hazırlama ve müzakere becerisi: Yasal dökümanları bilmek ve ilgililere açıklayabilecek yeterlilikte olmalısınız. Müzakere yeteneği için senaryo, diyalog, sahneleme çalışmaları ve role-play yapmalısınız. Role-Play sizi Real- Play’de başarıya götürecektir. Provasını yapmadığınız görüşmeye girmeyiniz.

5. KARARLARI ETKİLEYİN: Alıcı ve satıcı kararlarını nasıl daha etkili bir şekilde eğitip etkileyeceğinizi bilmelisiniz. Satıcıların, sunduğunuz doğru fiyata inanmalarını ve alıcıların, piyasa gerçekleri ile mülk gerçeklerine göre doğru teklif vermelerini sağlayacak, onları eğiten ve etkileyen beceriye sahip olmalısınız. Piyasa bilgisi ve ilişki yönetimi sizi başarılı kılacaktır. Süreci sunmak, satıcı ve alıcı için önemli bir değerdir. Pazarlama ve yasal işlem sürecini iyi bilmelisiniz.

Daha fazlası için

hasan.sarikaya@kww.com.tr

hscoachingtr@gmail.com

+90532 481 9673

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yazılar

Adres

Mülkünüzün Değerini Merak mı Ediyorsunuz?

Gayrimenkul Almak mı İstiyorsunuz?

How to Buy Real Estate

iletişim Formu

    Canlı Bağlantı
    Size nasıl yardımcı olabilir?
    Merhaba, Size yardımcı olabilirim.