Gayrimenkul Danışmanlığında Markalaşmanın Dili

Bir umut ve şans stratejisi ile en üretken gayrimenkul danışmanı olmayı beklemediğinizi umuyorum veya öyle olmadığınızı sanıyorum. Eminim ki; iş planınızı ve başarı hedefinizi bir umut ve şans oltasına bağlamıyorsunuzdur. Başarı için detaylı bir plana sahip olmanız gerektiğinin, bir gayrimenkul danışmanı olarak kendi işinizin sahibi ve işletmecisi olduğunuzun farkında ve bilincinde davrandığınızı varsayıyorum. Bu varsayım; işletmenizin başarısının veya başarısızlığının sizin ellerinizde olduğu anlamına gelmektedir. İşletmenizin büyümesini ve gelişmesini istiyorsanız, biraz pazarlama, biraz tanıtım, biraz söze ihtiyaç vardır….. Markanın sözünü önce üretmelisiniz! Sizin markanızın dili ne söylüyor?

“Marka” kelimesinin etrafta epeyce dolaştığını duyuyorsunuzdur. Büyük şirketler, tüketicilerin markalarını asla unutmamalarını sağlamak için her yıl milyonlarca dolar harcıyor. Şimdi markanızı düşünme zamanı. Endişelenmeyin, Markanızı oluştururken sizin bu kadar çok maliyetlere katlanmanıza gerek yok, yaptığınız iş gereği solo çalışan gayrimenkul danışmanının kendisi ne ise algılanan markası da o olacaktır. PR çalışmalarıyla markanızı konumlandırmak istediğiniz yer geçici olarak kabul görsede, müşterilerinizin sizinle ilk tanışma ve iş yapma sonrası oluşturmaya çalıştığınız markanızın konumu ve algısı sizinle bütünleşecektir, müşteriniz de bunu apaçık görecektir. Lüks konut uzmanıyım diyorsanız, lütfen bana önce lüks konutun tanımını yapın, ticari gayrimenkul uzmanıyım diyorsanız bana lütfen onun tanımını yapın, arsa uzmanıyım diyorsanız hadi onun da bana tanımını yapın. Şu ana kadar içine girdiğiniz en lüks konut hangisidir, pazar analizi yaptığınız hiç ticari gayrimenkul var mı, varsa sonuç ne oldu, üzerine çıkarak bir arsa ya da arazi incelemesi yaptınız mı? Siz ne iseniz markanızda öyle kabul görecektir. Önce sizin, kendinizin ne olduğunuzu ve ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor…. Siz Kimsiniz?  Ne istiyorsunuz?

Markayı düşündüğünüzde, ilk düşünceleriniz muhtemelen bir logo ve belki bir web sitesi oluşturmaya gider. Ancak markanız bir logo veya web sitesinden çok daha fazlasıdır. Markanız, müşterilerinize verdiğiniz sözdür.

Markanız müşterilerinize sizden neler bekleyebileceklerini ve sizi diğer binlerce emlakçıdan ayıran şeyleri anlatır.

Başarının sırrı yoktur, Bu işi yapmanıza neden olan hedefe uyumlu sade bir plan, odaklanma, yapacaklarını ve ihtiyaçlarını ortaya koyma ve yapma işidir. Sözleriniz markanızı konumlandırırken size yardımcı olabilir veya sözleriniz canınızı yakabilir.

Sahip olduğun tek şey itibarınızdır, bu yüzden onu korumak en önemli kalenizdir.

Mikro piyasanızda başarılı olmak istiyorsanız; Sözlerinizi dikkatli seçin, sözlerinize sadık kalın, zamanı geldikçe sözler verin. Tutulmayan/tutulamayan sözler, siz işe başlamadan daha kaybettiğinizin resmidir. Unutmayın markanızın algısı sizin mikro piyasanıza verdiğiniz sözünüzle ve sözünüzü ne kadar tuttuğunuzla ilgilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yazılar

Adres

Mülkünüzün Değerini Merak mı Ediyorsunuz?

Gayrimenkul Almak mı İstiyorsunuz?

How to Buy Real Estate

iletişim Formu

    Canlı Bağlantı
    Size nasıl yardımcı olabilir?
    Merhaba, Size yardımcı olabilirim.